Kulak içi piercingi kulak kanalı ile kıkırdak arasının delinmesi sureti ile takılan bir çeşittir. Kulak içi piercing en acılı piercingler sıralamasında başı çeker. Çünkü kulak içine yapılan piercinglerde kıkırdak faktörü söz konusudur. Son zamanlardaki popülerliği sayesinde kulak içi piercingler dövmeler ile yarışır konuma geldi.

Diğer piercing takılan bölgelere nazaran kulak içi içlerinde en az tercih edilen piercing türü denilebilir. Acılı ve iyileşme süresinin daha uzun olması sebebi ile korkutan bir piercing yeridir. Fakat estetik açıdan farklı durması sebebi ile tercih edenler vardır. Ayrıca farklı olmayı seven kişiler açısından tercih edilebilir bir yerdir. Kulak içine piercing yaptırmak isteyenlerin acı eşiklerinin yüksek olması önemli ve gereklidir.

Kulak İçi Piercing Zararları Nelerdir?

Kulak içi piercingler takılır iken kıkırdak delindiği için çeşitli zararlardan söz etmek mümkündür. Bu zararların başında iyileşme süresinin uzunluğu gelir. Uzun bir sürede iyileştiği için kıyafet giyilip çıkarılırken veya kulak temizliği yapılırken çarpma riski olmasıdır. Bunun dışında kulak kıkırdağının enfeksiyon kapma riski vardır. Kızarıklıklar ile kendini belli eden mikrop üremeleri görülebilir. Kıkırdak delindikten sonra kulakta kanama görülebilir.

Kulak iltihaplanması yaşandığı zaman çeşitli tedaviler ile iyileşmesi uzun sürmektedir. Kulak içi piercingler takıldıktan sonra kulak yapısında bozulmalar meydana gelebilir. Kalıcı olabilecek kulak içi büyük ve kabarık yaralar meydana gelebilir. Dikkatli olunmalıdır.


Comments ( 6 )

 • Şubat 16, 2021 at 12:12 pm   /   Reply erotik

  Hello to every one, the contents existing at this site are really remarkable for people experience, well, keep up the nice work fellows. Rhoda Halsy Monty

 • Şubat 16, 2021 at 6:11 pm   /   Reply turkce

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Lotte Orton Linnet

 • Şubat 17, 2021 at 9:01 am   /   Reply 샌즈카지노

  You have mentioned very interesting points! ps decent internet site. Felisha Whitaker Hermia

 • Şubat 17, 2021 at 11:55 am   /   Reply erotik

  Everything is very open with a really clear clarification of the issues. Dorotea Kliment Kramlich

 • Şubat 17, 2021 at 1:20 pm   /   Reply 샌즈카지노

  Nice of you to take the time to send such lengthy and heartfelt replies Lianda! Constantia Northrop Cristen

 • Şubat 17, 2021 at 2:17 pm   /   Reply 샌즈카지노

  Avoid being a blogger who offers no unique content on your blog. Caro Fairleigh Shute

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.