Sadece bir takı olmayan aynı zamanda hayat felsefesi olarak kullanılan piercing zararları mıdır? Genç yaşlı pek çok kişinin kendini ifade etme biçimi olan piercing, vücudun istenen yerine iğne yardımıyla delik açılması ve bu deliğe takı takılmasına verilen addır.

Peircing Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Vücudun piercing takılacak bölgesinin delinmesi anlamına gelen işlemin muhakkak uygun ortam, doğru malzeme ve tecrübeli ellerde tamamlanması gerekir. İşlem güvenliği sağlık açısından olmazsa olmaz bir detaydır.

İstenen her yere piercing takılabilir. Ancak yer seçiminin vücudun deliği tölere edebilecek bir bölgesine yapılmasına özen gösterilmelidir. Yapılan iş, meslek ve benzeri detaylar peircing takılacak bölgenin seçiminde etkilidir. Bir süsten öte kişinin kendini ifade etme biçimi olan uygulama, aynı zamanda modanın vazgeçilmez bir parçasıdır.

En Sık Piercing Takılan Bölgeler

Kulak, dudak, ağız içi, dil ve göbek en sık piercing takılan bölgelerdir. Burun ve yüze açılan delikler kan akışının hızlı olması sebebiyle daha çabuk iyileşir. Farklı bölgeler için iyileşme süreleri de farklılık gösterir. Doğru bir iyileşme süreci ve kullanım ile işlem sorunsuz olarak uzun yıllar kullanılabilir.

Piercing Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Temizlik ve hijyen insan sağlığı açısından önemlidir. Gereksiz yere bölgeyle oynamamak gerekir. Başka insanların temasından kaçınılması gereken bölgelere, dışarıdan darbe alınmamasına da özen gösterilmelidir. Kirli sular iyileşme süresini uzatırken hastalık riski de taşır.


Comments ( 2 )

  • Mart 1, 2021 at 9:53 pm   /   Reply bursa escort

    Greate article. Keep posting such kind of information on your page. Cyb Hank Armalla Germaine Richard Faye

  • Mart 18, 2021 at 4:21 pm   /   Reply xdjxkcrjvt

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.