Farklı kültürlerde kullanıldığı görülen hızma yani burun piercingi zaman zaman trend olarak özellikle bayanların kullandığı bir aksesuardır. Burun kanatlarının bir ya da ikisine takılması mümkün olan piercing bir burun kanadında birden fazla da olabildiği gibi iki burun deliği arasında yer alan kıkırdaklara da takılabiliyor.

Farklılığı sevenler için

Klasik olarak kulakların delinerek küpe adı altında farklı model ve şekilde takılan aksesuarlara eklenen hızma gençler arasında çok seviliyor. Ağrısız delinen burun deliğinden geçirilerek kullanılan aksesuar burun deldirmekten imtina edenler için imitasyon yani mıknatıslı olarak ta kullanılabilirlilik sağlıyor. Hızma veya piercing burun delinme işlemi yapıldıktan sonra belli bir süre çıkarılmamalıdır. Daha sonra istenilen hızma modelleri kulakta olduğu gibi kolaylıkla değiştirilebilir.

Modeller

Küpe modelleri kadar çok çeşitli olmasa da burun piercing modelleri arasında ufak halka, küçük figürler ve damla şeklindeki modeller kullanılır. Abartıyı sevenler için ise burundan kulağa bir yol olur hızma. Takı olarak kullanılabilecek ve ciltte reaksiyon göstermeyen her madenden piercing modeli bulmak mümkün.

Kendini ifade etme şekline en uygun takı olan burun piercingi- hızma yaptırılırken dikkat edilmesi en önemli nokta burunda yapılan her operasyon en az bir süreden evvel iyileşme göstermemektedir. Hele de oluşabilecek komplikasyonlar düşünüldüğünde komplikasyonları en aza indirecek usta birinin yanında ve hijyen kurallarına uygun şekilde yaptırılmalıdır. Çünkü burun en hassas organlardan biri olup kıkırdak dokusu zedelendiğinde kendini onaramamaktadır.


Comments ( 4 )

 • Mart 27, 2018 at 3:09 am   /   Reply admin

  There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.

  • Mart 27, 2018 at 3:09 am   /   Reply admin

   There are many variations of passages of Lorem Ipsum available,

 • Mart 27, 2018 at 3:22 am   /   Reply admin

  Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text

 • Mart 27, 2018 at 3:24 am   /   Reply admin

  Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.