Kulak içi piercingi kulak kanalı ile kıkırdak arasının delinmesi sureti ile takılan bir çeşittir. Kulak içi piercing en acılı piercingler sıralamasında başı çeker. Çünkü kulak içine yapılan piercinglerde kıkırdak faktörü söz konusudur. Son zamanlardaki popülerliği sayesinde kulak içi piercingler dövmeler ile yarışır konuma geldi.

Diğer piercing takılan bölgelere nazaran kulak içi içlerinde en az tercih edilen piercing türü denilebilir. Acılı ve iyileşme süresinin daha uzun olması sebebi ile korkutan bir piercing yeridir. Fakat estetik açıdan farklı durması sebebi ile tercih edenler vardır. Ayrıca farklı olmayı seven kişiler açısından tercih edilebilir bir yerdir. Kulak içine piercing yaptırmak isteyenlerin acı eşiklerinin yüksek olması önemli ve gereklidir.

Kulak İçi Piercing Zararları Nelerdir?

Kulak içi piercingler takılır iken kıkırdak delindiği için çeşitli zararlardan söz etmek mümkündür. Bu zararların başında iyileşme süresinin uzunluğu gelir. Uzun bir sürede iyileştiği için kıyafet giyilip çıkarılırken veya kulak temizliği yapılırken çarpma riski olmasıdır. Bunun dışında kulak kıkırdağının enfeksiyon kapma riski vardır. Kızarıklıklar ile kendini belli eden mikrop üremeleri görülebilir. Kıkırdak delindikten sonra kulakta kanama görülebilir.

Kulak iltihaplanması yaşandığı zaman çeşitli tedaviler ile iyileşmesi uzun sürmektedir. Kulak içi piercingler takıldıktan sonra kulak yapısında bozulmalar meydana gelebilir. Kalıcı olabilecek kulak içi büyük ve kabarık yaralar meydana gelebilir. Dikkatli olunmalıdır.


Bir cevap yazın

Your email address will not be published.