Piercing, vücutta süs olarak en sık kullanılan aksesuarlarda bir tanesidir. Geçmişi 5000 yıl öncelerine dayanan piercing pek çok amaçlar için kullanılıyordu. Cerrahi iğneler ile gerçekleşen bu uygulama türü mutlaka işini bilen uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Böylece piercing uygulamasından sonra herhangi bir problem ile karşılaşılmaz.

Piercing Yapımı

Piercing yapılışı özel aletler ile birlikte gerçekleşir. Tabii ki özel aletleri kullanmasını bilen ve tecrübeli olan uzman kişiler tarafından kullanılması sağlık açısından oldukça önemlidir. Piercing yapılacak olan bölge hafif uyuşturulduktan sonra özel alet ile birlikte delme işlemi gerçekleşir. Delme işleminden sonra o bölgeye ince uzun bir demir yerleştirilip keskin ucu yuvarlak halka ile kapatılır. Bu şekilde piercing uygulanmış olur. İyileşme süresi ise 2-3 hafta civarında anti bakteriyel ürünler ile gerçekleşir.

Piercing Fiyatları Neler?

Piercing uygulama fiyatları yapılan yerlere göre farklılık gösterir. Tabii ki sadece uygulanan yerler değil vücudun bölgelerine uygulanacak işlemler de fiyatta farklılık oluşturabiliyor. Uzmanlarca uygulanan piercing fiyatları bölgeye göre de farklılık gösterdiğinden yaklaşık olarak 70 ile 100 TL arası fiyat belirlenmiştir. Kulak delme fiyatları ise 20-30 TL civarı arasında fiyatı bulunur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, piercing yapılan yerin kaliteli ve güvenilir bir yer olmasıdır. Bilgili ve işini bilen kişiler tarafından yapılan piercing işlemleri sağlık sorunlarının oluşmaması adına doğru seçenek olmaktadır.


Bir cevap yazın

Your email address will not be published.